AccueilController :: index
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _access_control_attributes | null |
| _controller | "App\Controller\AccueilController::index" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "app_home" |
| _route_params | [] |
| _stopwatch_token | "0cb4a9" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip" |
| forwarded | "for=144.217.2.2; proto=http; host=louetonbox-cms.devil-it-applications.fr" |
| host | "louetonbox-cms.devil-it-applications.fr" |
| remote-ip | "54.158.129.118" |
| remote-port | "57030" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/58.0.3029.110 Safari/537.36" |
| waf-client-ip | "54.158.129.118" |
| waf-client-port | "57030" |
| x-ae | "gzip" |
| x-cdn-any-ip | "46.105.204.11" |
| x-cdn-request-id | "940035826" |
| x-forwarded-for | "54.158.129.118" |
| x-forwarded-port | "80" |
| x-forwarded-proto | "http" |
| x-iplb-unique-id | "90D90202:B568_D5BA2128:0050_66EFCFBC_67CB7:4F8A" |
| x-ovhrequest-id | "b2bc9162e5c4fc56b54f967a1bc00f81" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-predictor | "1" |
| x-remote-ip | "144.217.2.2" |
| x-remote-port | "46440" |
| x-remote-proto | "http" |
| x-scheme | "http" |
| x-varnish | "940035827" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sun, 22 Sep 2024 08:05:16 GMT" |
| location | "/admin" |
| x-debug-token | "a205ba" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "4186e1ea4159c02ab12b59883f056328" |
| DATABASE_URL | "mysql://louetonbox84:JDZBdndjfrgh567@tj66507-001.eu.clouddb.ovh.net:35288/louetonbox_cms" |
| GOOGLE_RECAPTCHA_SECRET | "6LdXKU0fAAAAAJyHg4VkmVsxqH3hvuX101Bb3U-l" |
| GOOGLE_RECAPTCHA_SITE_KEY | "6LdXKU0fAAAAAMSXkxHKVQFHBhHUrpl48nqe0RYp" |
| MAILER_DSN | "smtp://servicesmtp@devil-informatique.fr:HJUDBIbedfbegfb85465114@@ssl0.ovh.net:587?encryption=ssl" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CFG_CLUSTER | "cluster011" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/devilinf/louetonbox/cms" |
| ENVIRONMENT | "development" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| GEOIP_AREA_CODE | "703" |
| GEOIP_CITY | "Ashburn" |
| GEOIP_COUNTRY_CODE | "US" |
| GEOIP_COUNTRY_NAME | "United States" |
| GEOIP_DMA_CODE | "511" |
| GEOIP_LATITUDE | "39.046902" |
| GEOIP_LONGITUDE | "-77.490303" |
| GEOIP_REGION | "VA" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_FORWARDED | "for=144.217.2.2; proto=http; host=louetonbox-cms.devil-it-applications.fr" |
| HTTP_HOST | "louetonbox-cms.devil-it-applications.fr" |
| HTTP_REMOTE_IP | "54.158.129.118" |
| HTTP_REMOTE_PORT | "57030" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/58.0.3029.110 Safari/537.36" |
| HTTP_WAF_CLIENT_IP | "54.158.129.118" |
| HTTP_WAF_CLIENT_PORT | "57030" |
| HTTP_X_AE | "gzip" |
| HTTP_X_CDN_ANY_IP | "46.105.204.11" |
| HTTP_X_CDN_REQUEST_ID | "940035826" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "54.158.129.118" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "80" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "http" |
| HTTP_X_IPLB_UNIQUE_ID | "90D90202:B568_D5BA2128:0050_66EFCFBC_67CB7:4F8A" |
| HTTP_X_OVHREQUEST_ID | "b2bc9162e5c4fc56b54f967a1bc00f81" |
| HTTP_X_PREDICTOR | "1" |
| HTTP_X_REMOTE_IP | "144.217.2.2" |
| HTTP_X_REMOTE_PORT | "46440" |
| HTTP_X_REMOTE_PROTO | "http" |
| HTTP_X_SCHEME | "http" |
| HTTP_X_VARNISH | "940035827" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/public/" |
| REMOTE_ADDR | "54.158.129.118" |
| REMOTE_PORT | "27884" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_TIME | 1726992316 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1726992316.1209 |
| REQUEST_URI | "/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/devilinf/louetonbox/cms/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "http://louetonbox-cms.devil-it-applications.fr/" |
| SCRIPT_URL | "/" |
| SERVER_ADDR | "10.11.40.158" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@louetonbox-cms.devil-it-applications.fr" |
| SERVER_NAME | "louetonbox-cms.devil-it-applications.fr" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MAILER_DSN,DATABASE_URL,GOOGLE_RECAPTCHA_SITE_KEY,GOOGLE_RECAPTCHA_SECRET" |
| UNIQUE_ID | "Zu-PvL@KEzLsakeGO5vqoQAABDU" |
| USER | "devilinf" |
| argc | 0 |
| argv | [] |